Çok Okunanlar
Dünya
Eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan, 80 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Türkiye'den aldığı demir ve alüminyuma fahiş vergi artışı getirerek Türkiye ekonomisi hedef alan ABD Başkanı Trump'a, Washington Post yazarı Brian Klaas İncirlik'teki nükleer bombaları hatırlatarak tepki gösterdi.
“İdam yok” diye propaganda yapan AB ülkelerinde hâlâ idamın olduğu ortaya çıkınca “İdamı serbest bırakan AB kanunları idamın önünü açar mı, FETÖ ve PKK mensupları AB yasalarına uygun bir şekilde idam edilebilir mi” soruları gündeme geldi.
Cesur kız Ahed Tamimi 8 aylık esaretinin ardından serbest bırakıldı. Medyada “Filistin direnişinin kahramanı” olarak gösterilen genç kız hakkında çok da sert yorumlar yapıldı.
ABD'nin üç büyük havayolu şirketi, Çin'den gelen talepler üzerine, Tayvan'ı 'bağımsız bir ülke' olarak tanımlamaktan çıkardı.
Suriye’nin güneyindeki Süveyde’de DAEŞ’li teröristlerin düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 150'yi geçti.
Türkiye ve Rusya’nın, Esed rejiminin Halep’ten çekileceği ve kontrolün Türkiye’ye geçeceği bir formül üzerinde görüştüğü iddia edildi.
Irak'ta hükumet karşıtı eylemler 10 kentte yayıldı. Ekonomik nedenlerle geniş çaplı protestolar beklendiği ülkede güvenlik güçleri alarma geçti.
Terör örgütleriyle kanlı ittifaklar kuran ABD, DEAŞ’ın yabancı unsurlarını Suriye’nin kuzeyinde bir cezaevi kompleksinde koruyor.
Uluslararası Kahire Havalimanı yakınlarında patlama sesi duyuldu ve ardından yangın çıktı.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, NATO zirvesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile görüşmesini “Bugüne kadar yapmış olduğum en kolay görüşme değildi” sözleriyle değerlendirdi.
İsrail merkezli Haaretz gazetesine konuşan İsrailli üst düzey kaynaklar, Rusya ve İsrail arasında Suriye konusunda gizli bir anlaşma yapıldığını söyledi
Dünya Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0216
Güneydoğu Haber