Çok Okunanlar
Dünya
Makedonya meclisi, ülkenin adının "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti" olarak değiştirilmesi amacıyla Yunanistan ile yapılan anlaşmayı onayladı.
ABD'de MSNBC kanalının sunucusu Rachel Maddow, Texas'ta ailelerinden zorla ayrılarak mülteci kamplarına yerleştirilen çocuklarla ilgili haberi sunarken gözyaşlarına boğuldu.
Spekülasyonlarıyla ekonomik krizlerin kaderini belirleyen milyarder yatırımcı ve fon yöneticisi George Soros, Balkanlar'daki Türkiye-Rusya-Çin etkisinin kırılması için ABD ve AB'yi 'göreve çağıran' bir makale yayımladı.
Hollanda'nın Fas kökenli Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutalib, Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ömer Çelik'i, "4 bin kilometre öteden" Hollanda'nın iç işlerine karışmakla suçladı.
Suudi Arabistanlı bir General, "Katar ve Türkiye’yi disipline etmemiz ve bunlara karşı gerekli önlemleri almamız lazım. Zira bu iki ülke, süper güç ülkesi gibi davranıyor" dedi.
Türkiye'nin Rusya'dan S-400 almasını engellemeye çalışan ABD, askeri projelerden çıkarmakla tehdit etti.
İsrail ile Arjantin arasında işgal altındaki Kudüs'te oynanması planlanan hazırlık maçı gelen tepkiler üzerine ertelendi.
Eski Başkan Obama’nın metin yazarı Ben Rhodes, yeni yayınlanan kitabında 2009 yılında Suudi Arabistan’a yaptıkları ziyarette Beyaz Saray ekibine binlerce dolar değerinde mücevher hediye edildiğini belirtti.
The Guardian Gazetesi, Türkiye'nin darbe girişiminde bulunan FETÖ'cülerin tahliyesine karar veren Yunanistan'a tepki olarak Yunan adaları üzerinde F-16 jetlerle alçak uçuş yaptırdığı iddiasına bulundu
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Koicas, Makedonya ile devam eden "isim sorunu" müzakerelerinde sorunların birkaç gün içinde aşılacağına inandığını söyledi.
Belçika’daki bir otobanda düğün konvoyu yapan 18 Türk davalık oldu.
İsrail'in Ortadoğu'da F-35'e ya da en azından F-35'in üstün özelliklerine sahip tek ülke olarak kalmak için Türkiye’ye yazılımın satılmaması yönünde ABD’ye baskı yaptığı haberlerini değerlendiren Yeşiltaş, İsrail’in bölgedeki güç dengesinin değişmesinden
Dünya Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0217
Güneydoğu Haber