Çok Okunanlar
Dünya
Kırgızistan Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov, Türk iş adamlarını Kırgızistan'a yatırım yapmaya davet etti.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın Suriye'den hızlıca çıkması gerektiğini yoksa ülkesinin İran'ı Suriye'de vurmaya devam edeceğini söyledi.
Geçtiğimiz aylarda inşasının tamamlandığı ve test uçuşlarının gerçekleştiği duyurulan Rusya’nın Kırım’a yeni inşa ettiği askeri havaalanı faaliyete başladı.
21 milyon insan gıda sağlık ve hijyen ihtiyaçlarını karşılayamıyor. 10 milyon insan açlık sınırında.
Geçtiğimiz günlerde Venezuela'ya uçaklarını gönderen Rusya, Maduro hükümeti ile ülkede askeri üs kurma konusunda anlaşmaya vardı.
Katar Merkez Bankası Başkanı Şeyh Abdullah Bin Suud Al Sani 2017'de bütçe açığının 13 milyar dolar olduğunu, bu yılın ilk yarısında ise bütçenin 2.6 milyar dolar fazla verdiğini açıkladı
İran, orta menzilli balistik füze testi gerçekleştirdiğini doğruladı.
Antarktika kıtası yakınlarında 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
ABD'de şüpheli paketlerle ilgili gözaltına alınan ve Cumhuriyetçi Parti'nin resmi üyesi olan Cesar Altieri Sayoc'un sosyal medya hesaplarında Donald Trump yanlısı mesajlarının yanı sıra liberallere karşı komplo teorileri ve nefret söylemi yer alıyor.
ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley'nin istifa ettiği duyuruldu. Haley'in şoke eden kararını ABD Başkanı Donald Trump'ın onayladığı belirtildi.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, kayıp Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın durumuna ilişkin Suudi Arabistan yönetiminden detaylı ve şeffaf bir soruşturma istediklerini ifade etti.
Gazeteci Cemal Kaşıkçı, İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu’na girdi. Geri çıkmayınca iki senaryo gündeme geldi: Ya içeride sorgulanıyor ya da arka kapıdan kaçırıldı.
Dünya Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0227
Güneydoğu Haber