Çok Okunanlar
Kültür-Sanat
Feke'de düzenlenen Yamaç Paraşütü Festivalinde yöre halkı şalvarları ile gökyüzünden lavanta bahçelerine süzüldü.
Yüreğir Belediyesi'nden 'Arabada Sinema Günleri' ADANA'da Yüreğir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında sinemaların kapalı olması nedeniyle vatandaşlar için 'Arabada Sinema Günleri' başladı.
Son dakika kültür sanat haberine göre Kozanlı kadınlar ilçenin tanıtımı için arı gibi çalışıyor Ahşap atölyesindeki 12 kadın, ilçenin tarihi konak, köprü ve cami gibi sembollerine ahşaba oya gibi işliyor Çukurova Kalkınma Ajansı, Kozan Kaymakamlığı ve Koz
7 metrelik surları ile 7 kalesi bulunan Türkiye’deki tek ilçe olan Kozan Kalesi, tarihi dokusu ve doğal yapısı ile ilgi görüyor
Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır ziyarete kapalı olan, 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe Ören Yeri, normalleşme sürecinin ilk gününden yerli ve yabancı konuklarını ağırlamaya başladı.
Virüsle mücadele kapsamında evde kalmaktan bunalan vatandaşlar, canlı yayın etkinlikleriyle moral buluyor.
İnternet haber gazetemiz www.adana01haber.com yazarı Sayın Adnan Deniz'in sitemizde yer alan yazılarından oluşan son kitabı 'Adı Konulmamış Yalnızlıklar' ı seçkin kitap evlerinde bulabilirsiniz.
Corona virüs salgınının sinemadaki tahribatına dair raporlar açıklanmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle kapatılan sinemaların, destek almazlarsa kapılarını tekrar açamayacaklarını ilan etmelerinden kısa bir süre sonra yayınlanan raporlara göre; 10 büyük
bu yıl 3-12 Nisan tarihlerinde 8'inci kez yapılması planlanan, ancak koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, 'birliktelik ruhunu tazelemek' amacıyla EVDEKArnavaL sloganıyla bu yıl balkonlara taşınacak.
Adana'da 20 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Kick Boks Gecesi'nin, korona virüs tedbirleri sebebiyle iptal edildiği bildirildi.
Türkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde oluşturulan Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu'nun (OKUYAY) Adana, Samsun, Ankara ve İstanbul'da yürüteceği pilot projeler için başvurular başladı.
Adana'nın tescilli lezzeti kebabın, porsiyonlar yerine metrelik şişlerde hazırlanıp servis edilmesi ilgi çekiyor.
Kültür-Sanat Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0306
Güneydoğu Haber