Çok Okunanlar
Kültür-Sanat
Adana'da öğretmenler tarafından "Bayrak" adlı şiiriyle tanınan ve "Bayrak Şairi" olarak anılan Arif Nihat Asya'nın belgeseli çekildi.
Son nefesine kadar bekçilik yaptı, şimdi antik kenti evlatları koruyor
Adana'nın Kozan ilçesinde yaklaşık 2 bin yıllık olduğu düşünülen Anavarza Antik Kenti'nde tamamlanan 2020 kazılarında daha eski dönemlere ait izlere rastlanması, arkeologları heyecanlandırdı.
Adana Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından Azerbaycan'ın Gence ve Berde şehirlerinde füze saldırısında hayatını kaybedenler için internet üzerinden de yayınlanan konser düzenlendi.
Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye yönelik yeni tedbirler kapsamında Adana Devlet Tiyatrosunun oyun saatlerinde değişikliğe gidildi.
Güngör Dilmen'in yazdığı "Ben Anadolu" adlı oyun, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluştu.
Adana'nın Kozan ilçesinde kadınlar, aile büyüklerinden kalma sandıklarındaki kumaşları, sıfır atıkla yeni nesil tekstil tasarımlarına dönüştürerek ev ekonomisine kazandırmayı başardı.
Film 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda en iyi film ve en iyi yönetmen dahil toplam 5 dalda ödül almıştı.
Pandemi başladığı andan itibaren, ilk kapanan yerlerden olan tiyatro sahneleri, geçirilen sürecin sonunda bu kez tamamen ve dönüşsüz olarak kapanma tehlikesi ile karşı karşıya gelmiş durumda.
ADANA'da bu yıl 4'üncü kez düzenlenecek Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nin, koronavirüs salgını nedeniyle kitle iletişim araçları kullanılarak dijital olarak yapılacağı bildirildi.
Öğrenciler, edebiyatın çok değerli isimlerinden Yaşar Kemal'in Adana'daki Gökçedam (Hemite) Köyü'nde, öğretmenler, bağışçılar ve destekçilerle birlikte el ele vererek 'Yaşar Kemal Kütüphanesi' ismiyle bir kütüphane açtılar.
Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri Nur Sürer ve Rutkay Aziz'e verilecek
Kültür-Sanat Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.1963
Güneydoğu Haber