Çok Okunanlar
Kültür-Sanat
bu yıl 3-12 Nisan tarihlerinde 8'inci kez yapılması planlanan, ancak koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, 'birliktelik ruhunu tazelemek' amacıyla EVDEKArnavaL sloganıyla bu yıl balkonlara taşınacak.
Adana'da 20 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Kick Boks Gecesi'nin, korona virüs tedbirleri sebebiyle iptal edildiği bildirildi.
Türkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde oluşturulan Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu'nun (OKUYAY) Adana, Samsun, Ankara ve İstanbul'da yürüteceği pilot projeler için başvurular başladı.
Adana'nın tescilli lezzeti kebabın, porsiyonlar yerine metrelik şişlerde hazırlanıp servis edilmesi ilgi çekiyor.
Adana Devlet Tiyatrosunun 14 Mart-30 Nisan tarihlerinde sahneleyeceği oyunlar ile yurt içi ve dışındaki turnelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iptal edildiği bildirildi.
Adana'nın Kozan ilçesinde, İstiklal Marşı'nın Kabulü 'nün 99. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinliği düzenlendi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirterek, ilçenin Adana'da kültür sanat etkinliklerinin merkezi haline geldiğini söyledi.
Yayınlandığı ilk bölümden itibaren konusu ve oyuncularıyla dikkat çeken Ramo dizisinin Adana çarşısında gerçekleşen çekimlerinde halkın yoğun ilgisiyle karşılaşıldı. Binlerce kişi başrol oyuncusu Murat Yıldırım'ı görmek isteyince çekimlere bir süre ara ve
Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın 3'üncüsü Adana'da düzenlendi.
Adana polisi, yılbaşı öncesi sahte içki piyasaya sürmek isteyenlere yönelik operasyon yapıldı.
Adana'da bir polisi memuru çocuklar için masal ve boyama kitabı yazarak suç ve suçlular anlattı.
Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın üstlendiği, başrolünde Gökhan Özoğuz'un yer aldığı 'Kendi Yolumda' filminin çekimleri 2 hafta önce Adana'da başladı. Film setinden ilk kareler yayınlandı.
Kültür-Sanat Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0267
Güneydoğu Haber