Çok Okunanlar
Türkiye
Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine ulaştırarak başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması yapıldı.
Adıyaman'da HDP’li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktan gözaltına alındı.İçişleri Bakanlığı,4 Yuka'nın görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.
Tunceli'de öldürülen 600 bin TL ödüllü turuncu listede yer alan Sözde Batı Cephe sorumlusu kadın teröristin cenazesine katılmak için gelen HDP Milletvekili Dersim Dağ, güvenlik engeline takıldı.
ABD’de Başkan Trump’la mücadele halinde olan CNN televizyonu bugünkü yayınında çok çarpıcı bir ifade kullandı.
Birleşmiş Milletler'in Suriye danışmanı Jan Egeland, BM'nin eğer İdlib'de olası bir çatışma olması durumunda Türkiye'den sınırlarını açma talebinde bulunacağını ve daha fazla sivili almasını isteyeceklerini duyurdu.
Ordu'da şiddetli yağışların meydana getirdiği taşkın sonucu farklı ilçelerde 8 köprü yıkıldı.
Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon başlatıldığı bildirildi.
Bedelli askerlik başvuru süreci öncesinde bazı detaylar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bedelli askerlik başvuru kılavuzu da asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı.
Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan gümrük kapısında patlama meydana geldi. Son dakika habere göre, patlamanın şiddetiyle ilçedeki bazı evlerin camları kırıldı.
Başkan Erdoğan’ın seçim öncesinde duyurduğu millet bahçelerine ilişkin hazırlıklarda sona gelindi.
Hakimler Savcılar Kurulu'nun (HSK), merakla beklenen ve yaz kararnamesi tamamlandı. Kararname ile 3019'u adli 301'i idari olmak üzere 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi
Torba yasa TBMM'den geçti: Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen yasa bedelli askerlik, sağlık çalışanlarının yıpranma hakkı ile Kanal İstanbul Projesi gibi konulara dair düzenlemeleri içeriyor.
Türkiye Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0388
Güneydoğu Haber