Çok Okunanlar
Teknoloji
Afrika ülkesinde Facebook, WhatsApp, Viber ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullananlar 200 Şilin (5 cent) vergi ödemek zorunda kalacak. Ancak yetkililerin sosyal medya sitelerine girenleri nasıl tespit edeceği belli değil.
ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Türkiye ile ilgili oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Elon Musk, Türkiye'nin de dahil olduğu 'Tesla Şarj İstasyonları' haritasını açıkladı.
Gelen bilgilere göre Türk Silahlı Kuvvetleri, personelinin güvenliği için telefon üretmeye hazırlanıyor. Emniyetli Cep Telefonu Projesi olarak isimlendirilen bu telefonda, yazılımsal olarak yerli yazılım kullanılacak.
Adana’da ortaokul öğrencileri kendi imkanlarıyla 3D yazıcı kullanıp, kodlama yaparak drone üretti.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Tek Durak Ofis sistemi sayesinde yatırımcıların, işlemlerini tek merkezden ...
Adana\'da bilim müzesini 15 bin kişi ziyaret etti.ADANA\'da bilimsel ve robotik çalışmalarla önemli projelere imza atan Adana Bilim ve Sanat Merkezi\'nin bilimi yaygınlaştırmak için açtığı bilim müzesi 7 yıllık süreçte 15 bin ziyaretçiyi buldu.
Savunma alanında yerli ve yüzde 100 milli üretime hız veren Türkiye, Afrin Zeytin Dalı Harekatı\'yla yeni nesil İHA’ları sahaya sürdü.
BTK’nın yeni şartnamesiyle fiber optik, ethernet, kablo TV daire içine kadar “kablo bacası” yla gelecek. Çatıdan tüm dairelere uydu yayını için kablo zorunlu olacak. Çanak anten kirliliği ortadan kalkacak
Maliye Bakanlığı, bazı GSM operatörlerinin WhatsApp üzerinden konuşmaları gerekçe göstererek telefon faturalarını şişirdiği iddiaları üzerine inceleme başlattı.
Facebook, WhatsApp mobil uygulamasından para kazanmanın yeni yollarını arıyor.
Uçak motoru ve bileşenleri üreticilerinden United Technologies, tam 30 milyar dolar karşılığında uçaklar için elektronik ve bilişim sistemleri yapan Rockwell Collins`i satın aldı
Geçen aralık ayında 5 torrent ve dizi/film sitesine karşı başarıyla lobi yapan Foxtel, şimdi listeyi büyüttü.
Teknoloji Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0102
Güneydoğu Haber