Çok Okunanlar
Ekonomi
“Sivil Toplum Destek Programı” hibe programı hakkında bilgilendirilme toplantısı gerçekleşti.
Bahar aylarının gelmesi ile birlikte ormanlık alanlarda çalı diplerinde yetişen kuzu göbeği bulmasının zor olması kadar fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.
Hükümet, yeni dönemde çalışan annelere nefes aldıracak, kadınların istihdamını teşvik edecek yeni adımlar atıyor.
Bundan sonra herkes ikinci el otomobil satamayacak. İkinci el otomobil satacak kişilerin yetki belgesi alması gerekecek, bu belgenin geçerliliği beş yıl olacak. Bunun yanında ikinci el otomobil satış yerlerinin de bazı şartları taşıması gerekecek.
İş Kanunu’na göre haftalık çalışma süresi 45 saat. Dolayısıyla 45 saati aşan çalışmalar fazla mesai olarak değerlendiriliyor.
2018'in zamlı emekli maaşları bugün itibariyle hesaplara yatmaya başlıyor. Emeklilikte yüksek maaşı, çalışırken garanti edebilirsiniz.
Kamu ve belediyelerde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili başvuru süreci bugün başladı.
ATB Başkanı Şahin Bilgiç, 2017'de borsanın işlem hacminin 9.3 milyar liraya yükseldiğini bildirdi.
2018 yılı asgari ücreti 1603 lira olarak açıklanırken asgari geçim indirimiyle birlikte eşi çalışmayan 3 çocuklu bir çalışan için bu rakam 1709 lira olacak.
2018 yılında asgari ücretin ne kadar olacağı 29 Aralık Cuma günü belli olacak. Milyonlarca çalışan, heyecanla kararı bekliyor.
Altın 163-164 lira olarak yatırımcısının ilgisini çekmeyi başardı.
MEB, eğitim öğretimde devlet desteği kapsamında verilen teşviğin ilk taksiti olan 425 milyon 342 bin 85 lirayı okullara ödenmek üzere il ve ilçe saymanlıklarına aktardı.
Ekonomi Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0216
Güneydoğu Haber