Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Konkordato komiseri aylık geliri en az 10 bin TL
24 Ekim 2018 / 15:00
Konkordato komiseri aylık geliri en az 10 bin TL
İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden uzaktan eğitim ile Konkordato Komiserliği Eğitimi

onkordato, herhangi bir sebepten dolayı işleri bozulmuş, ödeme gücünü belli ölçüde kaybedip mali durumu bozulmuş iyi niyetli ve dürüst borçluları korumak amacını taşıyan kuruma denilmekte. Konkordato, son dönemde ülkemize yapılan ekonomik saldırılar nedeniyle yeniden ülkemizin gündemine geldi.

02 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede, Adalet Bakanlığı tarafından “Konkordato Komiserinin Niteliklerine ve Alacaklılar Kurulunun Zorunlu Olarak Oluşturulmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı. Yönetmeliğe göre dört yıllık lisans mezunu, bu işten anlayan herkes konkordato komiseri olarak atanabiliyor. Konkordato komiserleri mahkemeler tarafından atanıyor. Şirketin büyüklüğüne bağlı olarak aynı şirkete 3 komiserde atanabiliyor. Bir kişi aynı anda en fazla 5 şirkette komiserlik yapabiliyor.

 

Konkordato komiserlerinin maaşları mahkeme tarafıdan belirleniyor. Aldıkları maaşlar ilgili şirketlerin büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte en az 10 bin TL.

Makro Market’in konkordato davasında mahkeme tarafından atanan komiserlere aylık 50’er bin TL maaş verilmesi medya da gündeme gelince, konkordato komiserliğine olan ilgi bir anda arttı.

Devlet üniversitesinden uzaktan eğitim ile konkordato komiserliği eğitimi

Konkorato komiserliği eğitimlerini veren İstanbul Medeniyet Üniversitesi gelen yoğun talep üzerine uzaktan eğitim programı açmak zorunda kaldı.

Bu konuda eğitim koordinatörü Doç.Dr. İbrahim Hakan Karataş şu açıklamayı yaptı:“Yeni nesil devlet üniversitesi anlayışı ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu hemen her alanda eğitim programları açıyoruz. Konkordato komiserliği eğitimlerini de bu çerçevede yürütmekteyiz. Son dönemde, özellikle de Uzlaştırmacıların, YMM, MM, SMMM ve ya bu alanda kariyer yapmayı düşünen meslek mensuplarının yoğun talepleri nedeniyle uzaktan eğitim programını da açtık. Artık konkordato komiseri olmak isteyen herkes, internet üzerinden, yer ve zaman farkı gözetmeksizin eğitim programına katılabilecek. Programı, kaliteden ödün vermeden alanında en yetkin öğretim elemanlarımız ile hazırladık. Program ile ilgili olarak daha detaylı bilgiyi, Sürekli Eğitim Merkezimizin web sayfasından, veya buradan öğrenebilirler.”

Bu haber toplam 1,551 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Eğitim  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.1232
Güneydoğu Haber