Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Polis bu kez AYT için seferber oldu
29 Haziran 2020 / 17:54
Polis bu kez AYT için seferber oldu
Adana'da Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) girecek olan bazı adaylar sınava polis tarafından son anda yetiştirildi.

Adana'da YKS'nin 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) girecek olan bazı adaylar sınava polis tarafından son anda yetiştirildi.


Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek adayların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için hem trafik hem de diğer polislerin ana cadde ve bulvarlarda görev alarak sınava girecek adaylara yardımcı olması talimatı verdi.

Bu talimat üzerine polis, dün olduğu gibi bugün de zor durumda kalan adayların imdadına yetişti. Dün 83 adayı sınava yetiştiren polisler, bugün de boş durmadı.

Yanlış okula gelen Ramazan Solmaz (18) isimli öğrenci, trafik polisi tarafından kask takılarak sınava gireceği okula yetiştirildi. Solmaz, polise teşekkür ederek, "Hayatımda unutmayacağım bir iyilik yaptınız. Siz olmasanız bir yıllık emeğim boşa gidecekti" dedi.

Ferhat Yücel isimli bir vatandaş ise "Sınav giriş belgemi unutmuştum. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için kimse getiremedi. Polisleri aradım sağolsunlar onlar beni eve götürüp belgemi aldım ve sınava girebiliyorum" dedi.
 

 
Bu haber toplam 436 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0117
Güneydoğu Haber