Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
ABTÜ'de görev değişimi
15 Ağustos 2016 / 16:33
ABTÜ'de görev değişimi
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Tümay, Vekil Rektör Prof. Dr. Gül'den görevi devraldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vekil Rektör Prof. Dr. Aykut Gül'den görevi devraldı.

Rektörlük makamında üniversite üst yönetimi ile bir araya gelen Prof. Dr. Mehmet Tümay'a Vekil Rektör Prof. Dr. Aykut Gül tarafından çiçek takdim edildi. Prof. Dr. Mehmet Tümay ise Prof. Dr. Aykut Gül'e ve görevlendirme ile ABTÜ'de yer alan öğretim üyelerine teşekkür plaketi takdim etti.

Prof. Dr. Aykut Gül, görevi emin ellere teslim ettiğini belirterek, Prof. Dr. Mehmet Tümay'a yeni görevinde kolaylıklar diledi. Prof. Dr. Aykut Gül, ABTÜ'nün büyük başarılara imza atacağı konusundaki inancını vurguladı.

Prof. Dr. Mehmet Tümay yaptığı konuşmada başta Prof. Dr. Aykut Gül olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Prof. Dr. Mehmet Tümay, birlikte çalışarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ni önemli yerlere getireceklerini belirtti.

Prof. Dr. Aykut Gül'ün üniversite personeli ile vedalaşarak ayrılmasının ardından yeni rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay personelle tanıştı ve görevine başladı.

Bu haber toplam 1,803 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Eğitim  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0077
Güneydoğu Haber