Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
13 Temmuz 2017 Perşembe 13:21
Gündeme Dair Aforizmalar 3

Ne mi düşünüyorum: Baba olmayı.. 200 milyon spermi annenin rahmine salmak yeterli mi baba olmak için. Neticede 200 milyondan sadece biri biziz. Ve salan hiç de... seçici değil dünyaya gelmemiz konusunda. İlla ki bu olsun demiyor. Saldım çayıra mevlam kayıra diyor. Hatta kayırsa da olur kayırmasa da deyip bizi 200 milyonla bir hayat memat rekabetinin içine atıyor. Kaybedenleri ve kozmetikten ibaret kalanları ise hiç önemsemiyor. Kazanan üzerinde ise ömrü boyunca hak iddia ediyor. Salma hakkı.. yeter mi baba olabilmek için salmış olmak. Neyi niçin saldığını dahi bilmeden. Yetmez elbet. Babalık biyolojik değil öğrenilen bir şeydir. Salma kapasitesi olanlara sesleniyorum: Çok çalışmak gerekir baba olabilmek için çok. Yoksa çakarsınız sınıfta . Zararı da sadece size değil bütün insanlığa olur.

...

Hakikat, uzun süre gizlenemez.. yerin bütün toprağıyla örtülse de açığa çıkar. İlla ki sızacak bir çatlak bulur.. Lakin... İnsanlar hakikatten gizleniyor.. Kimse hakikati görmek istemiyor.. İşine gelmiyor.. Çözüm mü.. Çözüm: tüm yalanların defedilmesi..yani.. Kesintisiz "La ilahe..".. Yeryüzü kutsallarının inkarı ve reddi..

...

Hamlet: "Uğursuzluk tanımayız biz.. Bir serçenin düşüşünde bile hayr vardır.".. Kelebek etkisi sanki...

...

 

Yeni Dünya düzeni yeniden kuruluyor... Geleceğe yön verecek temel aktörler, G20 zirvesinde kristalleşti: Türkiye, U. S. A. ve Rusya... Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cool ve kendinden emin duruşunu gözlemlediniz... Türkiye adına heyecan ve gurur verici gerçekten.. Bu kez olacak inşallah.. Herkes hesabını ona göre yapsın..

...

 

Yasal olan her zaman doğru/hak olan değildir.. Bazen.. En büyük cinayetler yasalarla işlenir... ya da yasalara uydurularak.. Hak, İslam'a göre, "zaruretulhams"dır.. Canın, malın, aklın, dinin, neslin korunması.. Ya da sivil hak ve özgürlükler.. Yaşama, mülkiyet, inanç ve ifade (evet ifade) hak ve özgürlüğü.. İslam'a göre de çağdaş siyasal kuramlara ve hukuka göre de hiçbir yasa bu hakların üzerinde değildir. Hiçbir yasa keyfi olarak bu haklara dokunamaz.. Zulümdür.. Ayıptır.. Günahtır...

...

 

Biliyor musunuz... Hepimiz Ellah tarafından kendimize has bir hakikati idrak için yaratıldık.. Bu sadece her bireyin kendinin kavrayabileceği bir hakikat.. Senden başka hiç kimse buna muktedir değil.. Ve bunu bu dünyada kavramakla sorumlusun.. Bu da yatarak olmaz hagia... Çok çalışmak lazım çokkk.. İlk soru da belli..ve senden başka hiç kimsenin bu soruyu senin yerine cevaplama hakkı yok.. Zinhar buna izin verme.. Sana sunulan her şeyi reddederek başla her ana.. ve kesintisiz ara.. La ilahe budur..

...

 

Günahlarını ve hatalarını göreceksem, diğerlerinden ne farkım var hagia.. Settar olan Rab hürmetine.. Kişilerin günahlarına karşı gece gibi olmalı..

...

 

Politikacı adayı gençlere tavsiyem: Hayatın olağan akışını bozan ve negatif/pozitif ayrımcılık izlenimi veren aktivitelerden ve kararlardan kaçın.. Zira.. Her şey zevale mahkumdur. Sular geldiğinde balıklar karıncaları, sular çekilince de karıncalar balıkları yer.. Zira. Kötülük bir anda çöker.. Zira.. Mülk, ideolojiyle, totolojiyle, dinle değil; adaletle ayakta kalır.. Dinsizlikle değil zulümle çöker.. Zira.. Rab, "şedidülikab"tır.. Zira.. Rab... Zalimin cezasını dünyada verir.. Zira insan sadece kiminle yürüdüğünden değil nasıl yürüdüğünden de hesaba çekilecektir.. Veilaahir..

...

 

Bu ka saçmalığı anlamakta güçlük mü çekiyorsun hagia.. Yeni Çağ Felsefesi oku.. Daha bu başlangıç.. Rab.. Yeryüzündeki tüm mutlaklık iddialarını paramparça edinceye ve her şeyi sıradanlaştırıncaya ka devam edecek bu süreç.. Sen de saçmalamanın tadını çıkar yahu..

Bu yazı toplam 9075 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -4.1512
Güneydoğu Haber