Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Adanalı Şöhretler Adına Kaldırım Oluşturuldu
30 Eylül 2017 / 10:03
Adanalı Şöhretler Adına Kaldırım Oluşturuldu
Bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Film Festivali kapsamında, Adanalı ünlüler adına 'Adanalı Şöhretler Kaldırımı' oluşturuldu.

Türk sineması, sanat, müzik, edebiyat, spor ve kültürel alanda ünlü 12 Adanalı isim, festival kapsamında ölümsüzleştirildi. Ünlü Hollywood Bulvarı'ndan esinlenilerek oluşturulan kaldırımda Yılmaz GüneyYaşar KemalOrhan KemalŞener ŞenSuna KanErol BüyükburçAbidin DinoFerdi TayfurMenderes SamancılarAli ÖzgentürkAytaç Arman ve Fatih Terim'in adı yer aldı. Atatürk Caddesi üzerinde oluşturulan Adanalı Şöhretler Kaldırımı'nın açılışına, Menderes SamancılarYılmaz Güney'in kızı Elif Güney Pütün, Erol Büyükburç'un kızı Evren Büyükburç'un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, sanata ve edebiyata kentin çok büyük katkı sağladığını belirterek, emek verenlerin hiç unutulmadığını anlattı. Menderes Samancılar da, duygusal anlar yaşadığını belirterek teşekkür etti. Kaldırımın açılışını yapanlar, daha sonra anı fotoğrafı çektirdi.

Bu haber toplam 619 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Kültür-Sanat  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0095
Güneydoğu Haber