Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Üçüzler yardım bekliyor
31 Mart 2020 / 15:28
Üçüzler yardım bekliyor
Adanalı üçüzler yardım bekliyor Kozan ilçesinde 7 çocuk annesi kadın, üçüz bebeklerinin gıda, giysi ve bez ihtiyacının karşılanması için yardım istiyor

Varsaklar Mahallesinde oturan 40 yaşındaki Fethiye Yalım, 6 Şubat'ta dünyaya gelen üçüz bebeklerinin bakımında zor günler geçiriyor. Korona virüs nedeniyle dışarıya çıkamayan ve eşi Kıbrıs'ta işçi olarak çalıştığı için korona virüs tedbirleri kapsamında şuan Türkiye'ye gelememesinden dolayı 7 çocuğu ile tek başına ilgilenmek zorunda kalan Fethiye Yaşar, üçüz bebeklerin ihtiyaçları için devlet büyüklerinden yardım beklediğini söyledi.

Evin tek çalışanın eşi olduğunu annelerinden ve çevreden destek aldıklarını kaydeden Fethiye Yalım, 4 çocuğunun ardından doğan üçüz bebeklerinin mama ve bez ihtiyaçlarını gidermekte zorlandığını söyledi. Korana virüs nedenilyla dışarı çıkmadıklarını ve bebeklerin prematüre doğduğu için bağışıklık sistemlerinin hassas olduğunu kaydeden Yalım, büyük oğlunun da gece gözlerinin görmediğini evde zor günler yaşadıklarını anlattı.

İsa, İbrahim ve Muhammed ismini verdikleri üçüzlerden birinin elinden engelli doğduğunu belirten Fethiye Yalım, diğer çocukları Okan (16), Doğukan (15), Talip ve Mehmethan yaşında olduğunu söyledi. Yalım, "Eşim yurt dışından virüsten dolayı Kıbrıs'ta kaldı. Uçuşlar durdu. Dışarı çıkamıyoruz. Bebeklerim çok küçük. Önceden 4 çocuğum vardı şimdi 7 oldu. 6 Şubat'ta doğdular. 1 kilo 100 gram, 1 kilo 200 gram ve 1 kilo 700 gram doğdular. Bir ay kuvöz de kaldılar. Eşimin bir işi yok. İşçi iş bulunca çalışmam demez. İyi kötü bir türlü zorluklarla geçinmeye çalışıyoruz. Şuan bez ve mamaya ihtiyacımız var. Rabbim üçüz verdi ve beklemiyorduk" diye konuştu.

Kaynak: İHA
Kaynak : sondakikahaber
 
Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Kadın - Aile  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.1172
Güneydoğu Haber