Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Toroslar'dan Afrin'e Gönül Köprüsü
20 Şubat 2018 / 09:58
Toroslar'dan Afrin'e Gönül Köprüsü
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) \'nin Afrin\'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı\'na destekler devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destekler devam ediyor. Toplumun bütün kesimleri maddi ve manevi yardımları ile Mehmetçik'in arkasında dururken, Afrin'deki siviller de unutulmuyor.

'MAZLUM GÖNÜLLER UNUTULMADI'

Adana'nın Pozantı İlçesi'ne bağlı Kamışlı, Hamidiye ve Fındıklı köylerinde vatandaşlar Afrin'de güç koşullar altındaki insanlar için yardım kampanyası düzenledi. Köylülerin topladığı gıda malzemelerinden oluşan paketler Afrin'deki 'mazlum gönüllere' ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı Adana Şubesi görevlilerine teslim edildi.

"SOFRALARINA KATIK OLABİLİRSEK…"

Yardım kamyonları Adana'dan yola çıkmadan önce düzenlenen törende konuşan Kamışlı Köy Muhtarı Mehmet Ömer, rızıklarını 'sınır ötesindeki' insanlarla paylaşmanın huzurunu yaşadıklarını kaydetti. Ömer, "Kendimiz ne yiyorsak, sınır ötesi ile paylaşıyoruz. Oradaki gönüllerde bir ışık; sofralarına katık olabileceksek ne mutlu bize." dedi.

KÖYLÜLERDEN DUYARLILIK ÖRNEĞİ

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise "iyiliğin paylaştıkça arttığına, acıların paylaştıkça azaldığına" inanan bir medeniyetin evlatları olduklarını ifade etti. Pozantı'daki köylülerin Afrin'de zor durumdaki insanlar adına sergiledikleri dayanışmayı takdirle karşılayan Saygılı, "Pozantı İlçemizin hayırsever köylüleri örnek gösterilecek bir duyarlılığı gösterdi. Topladıkları gıda malzemelerini sınır ötesine ulaştırıyoruz. Kendilerini tebrik ediyorum. Allah her zaman mazlumun yanında olan milletimizle birlikte olsun." şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Pozantılı köylülerce toplanan yardım malzemelerini taşıyan kamyonlar Hatay'in Cilvegözü Sınır Kapısı'na doğru hareket etti.

Bu haber toplam 389 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0055
Güneydoğu Haber