Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
23 Şubat 2015 Pazartesi 16:35
SİYASETTE KALİTE ZAMANI

Genelde kişiler üzerine yazmak tarzım değildir.

 

Ancak, yaklaşan genel seçimler öncesi bazı köhnemiş tiplerin de siyasal partilerin aday adayları arasında yer aldığını görünce bir akademisyen olarak uyarı ve dikkat çekme görevimi yerine getirme zorunluluğu duydum.

 

Takdir edileceği gibi akademisyenlerin temel işlevi kendi uzmanlık alanına giren konularda kamuoyunu sağlıklı bilgilendirmek.

 

Bir Tıp doktoru ise öncelikle proaktif bir yaklaşımla insanın beden ve ruh sağlığını korumaya yönelik tedbiler alınmasını sağlamak; tedavi etmek.

 

Benim gibi bir ekonom politik uzmanıysa siyaset, ekonomi, hukuk eksenli değerlendirme ve analizler yaparak kamuoyunu, kurum ve kuruluşları muhtemel fesat odaklarına, fitnelere ve fitnecilere karşı teyakkuza geçirmek.

 

Doğal olarak herkesin her dönemde şu ya da bu şekilde siyasal faaliyetlerde bulunma  ve milletvekili adayı olma hakkı vardır.

 

Ancak millet olarak bizler vekillerimizin her şeyden once hak ve hukuka riayet eden, ahlaklı ve dürüst  ve güvenilir insanlar arasından seçilmesini bekleriz.

 

Bu itibarla da daha once denenmiş, ikircikli, samimiyetsiz, müfteri, mahremiyet bilmez kalitesiz ve defolu tiplerin Adanamızı ve milletimizi temsil etmesini de istemeyiz.

 

Bir insanın eşi başörtülü ya da başörtüsüz olabilir.

 

Ancak bir başkasının eşinin başörtülü ya da başörtüsüz olmasını diline dolayan, olur olmaz yerde kadın kıyafetlerinin dedikodusunu yapan tiplerin Özgecan Aslan’ı katleden yaratıklardan bir farkı olmadığı da açıktır.

 

Bu tür yaratıkların, belediye seçimlerinde kendi partisini sattıktan, tüm dostluk ve kardeşlik bağlarını yıktıktan, hainlik dolayısıyla kapı önüne konduktan sonra hala gelip de AKPArti’den milletvekili aday aday olma hesapları içerisinde olması bu milletin haysiyetine ve hamiyetine ağır bir hakarettir.

 

Geride kalan dört yıla bakıldığında sinek vızıltısı kadar bir haysiyet kelamına şahit olan yok.

 

Geziden 17 Aralık’a, 30 Mart’tan  bugüne hiçbir temel konuda kamuoyuna yapılmış bir tek açıklama ve duruş ifadesi yok.

 

Elinden gelen tek iş kadınların kıyafetleri konusunda fişleme yapmak ve kamu kuruluşlarına bak bu başını açtı bu kapattı şeklinde şikayet dilekçeleri yazmak.

 

Özgecan için tepki gösteren maşerivicdanın asıl etek boylarına ve başörtülerine pörtlek gözlerini diken bu niteliksiz yaratıklara tepki göstermesi gerekir.

 

Bu tipler bir  daha AKPArti’nin kapısı içinden giremeyecek  ve hatta etrafında dahi dolanamayacak şekilde defedilmelidir.

 

Adana’da hamdolsun her siyasal partinin şerefle listesinde gösterebileceği çok sayıda aday adayı vardır.

 

Kadın kıyafetlerine gözlerini dikmiş köhne moruklara karşı özellikle de gençler arasında  duruşuyla, hizmetiyle ve karakteriyle ümit vadeden son derece parlak gençler siyasette söz sahibi olmak, bu millet hizmet etmek için fırsat beklemektedir Bunlar,  Yeni Türkiye’nin meclisine kapı arkasında kimlerin hesaplarına hizmet ettiği belli olmayan eskimiş tiplerden çok daha fazla yakışacaktır.

 

Bu noktada, AKPArti için Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik beyefendinin de geçen seçimlerde olduğu gibi inisiyatif kullanması; istihbarat belgelerinde AKPArti’ye yönelik operasyonlarda kullanılabilir şerhi düşülenleri ve kapı arkasında menfaat gruplarıyla hesaplar içine girenleri bertaraf edecek sıkı bir eleme mekanizmasının işletilmesi , sızıntıların engellenmesi şarttır

 

 

Bu yazı toplam 12750 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
kıratçı / 28 Şubat 2015 Cumartesi 17:17
dp
ADANA DP ADAYLARI ŞUNLAR OLMALIDIR HALİT DAGLI HAKAN TOPALOĞLU RAMAZAN AĞAR İNŞ. MÜH.ŞÜKRÜ IŞIK
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0100
Güneydoğu Haber