Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Reklamı Kapat Kızılay'a 2 Günde 801 Ünite Kan Bağışı
28 Nisan 2017 / 15:06
Reklamı Kapat Kızılay'a 2 Günde 801 Ünite Kan Bağışı
Adana’nın Kozan ilçesinde bir lise tarafından başlatılan iki günlük kan bağışı kampanyasında Kızılay’a 801 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kozan Sis Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi'nin "Duyarlı Gençlik Mutlu  Kozan" projesi adı altında başlatmış olduğu kan bağışı kampanyası okulun spor salonunda gerçekleşti. İki ayrı seansta gerçekleşen ve toplam iki gün süren kan bağışı kampanyasında 80 bin merkez nüfuslu bir ilçedeki bir lisede 801 ünite kan bağışı toplandı.

Kozan Sis Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül, verilen her bir kanın en az üç kişiye umut olduğunu belirterek, "Biliyorsunuz sanayi toplumunda her şey yapılıyor ama kanı biz sadece insanlardan temin edebiliyoruz. İnsanlarımızın da duyarlı olduğu sürece ancak bu açığımızı kapatıyoruz.  Kızılay'ın da bugünlerde kan stoklarının az olduğunu biliyoruz. Biz  Kozan Sağlık  Meslek Lisesi olarak bir katkımız oldu, bir farkındalık oluşturduk, inanıyorum bizi takip edecek okullarımız olacak. Bizim sekiz yüz bir ünite rekorumuzu kıracak bunu bin altı yüzlerle, iki binlerle rekorumuzu kıracak liselerimizin olmasını temenni ediyoruz. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Arkadaşlarımızı da isterlerse bu işlerin yapılabileceğini seksen bin nüfuslu bir şehirde olabileceğini biz gösterdik.  Adana Büyükşehir'de  Konya'da,  İstanbul'da bunun iki binlerin, üç binlerin üzerine çıkarak  Kızılay'a çok büyük bir destek verileceği ümidi içerisindeyim" dedi.

Kozan Sis Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına  Kozan İlçe Emniyet Müdürü Serkan Üzülmez,  Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ile eğitimciler, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar da destek verdiler.

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Sağlık  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0073
Güneydoğu Haber