Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Portakal Çiçeği Coşkusu Başladı
05 Nisan 2018 / 13:05
Portakal Çiçeği Coşkusu Başladı
Adana’da 8 Nisan akşamına kadar devam edecek olan Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Seyhan Belediyesi etkinlikleri başladı.

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilecek etkinliklerin ilk gününde satış stantların yanında konserler, halk oyunu gösterileri çocuklar için özel animasyonlar ve oyun alanları ile çeşitli şovlar düzenlendi. Karnaval alanı sabah 09.00'da açılıp akşam 22.00'ye kadar açık kalacak.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, herkesi etkinliklere katılmaya davet etti. Karalar, "Böylesine eşi bulunmaz bir kentin, gerek ekonomik gerek emek gerekse kültürel açıdan en önemli değerlerinden biri de kuşkusuz narenciyedir. Yani portakaldır, mandalinadır, turunçtur. Eşsiz ikliminin bir armağanı olarak Nisan ayında sokakları mis gibi portakal çiçeği kokan, insanın kendini adeta cennette hissettiği kenttir Adana. İnsanların içini ısıtan, mutlu duyguları harekete geçiren, her türlü olumsuzluğa karşın umutları tazeleyen portakal çiçeğinin kokusu, yani yaşam döngüsünün en güzel zamanı olan baharın da habercisidir. Ben bütün Adanalı hemşehrilerimizi etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Etkinlikler kapsamında 8 Nisan Pazar günü ise portakal çiçeği kokusu içerisinde ciğer partisi düzenlenecek.

Etkinlik saat 10.00'da Mıdık Mahallesi girişinde başlayacak

Bu haber toplam 357 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0050
Güneydoğu Haber