Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Polis zor ikna etti
29 Şubat 2016 / 23:01
Polis zor ikna etti
Adana'da şiddet uyguladığı eşi iki çocuğunu alıp sığınma evine gidince bir inşaata çıkıp intihara teşebbüs eden şahsı tutan polis, kendine kelepçeledi.

Polisle birlikte aşağı indirilen şahıs sağlık ekiplerine teslim edildi.
Olay Yüreğir ilçesine bağlı Serinevler Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Hasan Karataş ile evli olan Nazan Karataş bir süre önce eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek iki çocuğunu alıp sığınma evine gitti. Akşam eve geldiğinde eşinin evinde olmadığını gören Hasan Karataş eşini ve çocuklarını aramaya başladı. Eşinin çocuklarını alarak sığınma evine gittiğini öğrenen Karataş bunun üzerine eşine ulaşıp eve gelmesini istedi ancak eşini bir türlü ikna edemedi. 
Bugün tekrar eşini arayıp eve gelmesini isteten Karataş, ikna edemeyince Serinevler Mahallesi'nde bir inşaatın 5'inci katına çıktı. İnşaat sahibi, Karataş'ın yanına gittiğinde intihar edeceğini söylemesi üzerine polise haber verdi. 
Olay yerine gelen polisin ikna çalışmalarına rağmen Karataş, eşi ve çocukları gelmezse kendisini aşağı atacağını söyledi. Polis bunun üzerine telefonda Karataş'ı eşiyle görüştürüp eşinin geleceğini söyleyerek ikna etmeye çalıştı. Ancak Karataş, eşinin ve çocuklarının inşaata gelmeden intihar girişiminden vazgeçmeyeceğini söyledi. 
Yaklaşık 2 saat süren ikna çabasının ardından bir polis Karataş'ın dalgınlığından faydalanarak onu tutup kenara çekerek atlamasının önüne geçti. Daha sonra inşaata sağlık ekipleri gelerek Karataş'ı kontrol etti. Karataş'ı kurtaran polis, yeniden intihar girişiminde bulunma ihtimaline karşılık şahsı kendisine kelepçeleyerek ambulansa kadar götürdü. Daha sonra Karataş ambulansta kontrol altına alındı. 
Hasan Karataş, yanında görevlendirilen polisle birlikte ambulans ile hastaneye götürüldü.

Bu haber toplam 1,682 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Kadın - Aile  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0084
Güneydoğu Haber