Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Otizmli öğrencilere atla terapi
25 Mayıs 2017 / 10:18
Otizmli öğrencilere atla terapi
"At'la Gel Engelleri Beraber Aşalım" projesi kapsamında, 10 otistik ve down sendromlu öğrenciye "Atla terapi" yapılacak

Yüreğir Kaymakamlığı ile Yüreğir Milli Eğitim Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nce "At'la Gel Engelleri Beraber Aşalım" projesi kapsamında, 10 otistik ve down sendromlu öğrenciye "Atla terapi" yapılacak.

Merkez Sarıçam ilçesi Balcalı arkası, Çatalan yolu üzerindeki Süvari Binicilik ve Okçuluk Kulübü'nde başlatılan "Atla terapi" projesini tanıtımına Vali Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Yüreğir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Cemal Dağhan, otizm ve down sendromlu öğrenciler ile aileleri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilere projeye katılım belgesi vererek, engellilerin tedavisinde alternatif bir yöntem olarak uygulanan "Atla terapi" yöntemi projesini geliştiren Yüreğir Kaymakamlığı ile Yüreğir Milli Eğitim Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile projeye destek veren Süvari Binicilik ve Okçuluk Kulübü'nde teşekkür etti.

Ayrıca çeşitli dans gösterileri de yapan öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Demirtaş, otizm, down sendromlu ve tüm engellilerin eğitimleri konusunda her türlü imkanların sağlanarak, destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Bu haber toplam 1,096 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Sağlık  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0071
Güneydoğu Haber