Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
 İl Spor Merkezleri'nde kayıtlar başladı
25 Mayıs 2018 / 11:29
İl Spor Merkezleri'nde kayıtlar başladı
Ataşbak, öğrencilerin boş zamanını sporla değerlendirmeleri için, 38 branşta İl Spor Merkezi açılacağını açıkladı.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, öğrencilerin boş zamanlarını sporla değerlendirmeleri için 38 branşta “İl Spor Merkezleri” açacaklarını söyledi.


Ataşbak, altyapıyı güçlendirmek, sporu tabana yaymak için her yıl olduğu gibi İl Spor Merkezleri açacaklarını, bunun hazırlıklarının tamamlandığını ifade etti. 
Yüzme havuzlarının bakım ve onarımlarının yapılarak sezona hazırlandığını, spor salonları ve diğer tesislerin eksiklerinin giderildiğini belirten Ataşbak, “Sporun tabanını okullar oluşturuyor. Öğrencilerin boş zamanını sporla değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları için 38 branşta il spor merkezi açacağız” diye konuştu. 

Yüzmenin dışında tüm branşların ücretsiz olacağını kaydeden Ataşbak, “İl Spor Merkezleri’nde diplomalı, deneyimli antrenörler görev yapacak. Hedefimiz, kulüplere ve milli takımlara yeni yetenekler kazandırmaktır. Son yıllarda 81 il arasında nüfus oranına göre il spor merkezlerine başvuran öğrenci sayısında Türkiye genelinde önemli bir konumdayız. Bu sezonda yoğun başvuru olacağına inanıyoruz” dedi. 

Ataşbak, her yıl açılmakta olan İl Spor Merkezleri öncelikle çocuklara ve gençlere spor yapmayı teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklar yerine vatanını ve milletini seven elit sporcular yetiştirmek için kursların açıldığını kaydetti. 

Ataşbak, engelliler için de spor merkezleri açılacağını, İl Spor Merkezleri’ne kayıtların başladığını, okulların da tatile girmesiyle antrenmanların 11 Haziran Pazartesi günü başlayacağını, 5-18 yaş öğrencilerin nüfus kağıdı fotokopisiyle birlikte spor servisine, yüzme branşı için ise Atatürk Yüzme Havuzu’na başvurmalarını istedi. 

Adana’da açılacak kurslardan bazıları şöyle: 
"Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bocce, Bowling, Dart, Boks, Cimnastik, Futbol, Gelişmekte Olan Sporlar, Güreş, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, İzcilik, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Özel Sporcular, Satranç, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Fitness, Bilek Güreşi , Wushu, Yelken, Yüzme."
Bu haber toplam 649 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Spor  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0063
Güneydoğu Haber