Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Meryem Sarıkaya
Meryem Sarıkaya
23 Kasım 2018 Cuma 12:00
HAYAT YOLCUSU

          Yeryüzüyle gökyüzü arasında ezelden ebede akan uçsuz bucaksız bir yolculuk... Bu öyle bir yolculuk ki öğretirken öğrenilen, azken çoğalan, cehaleti aydınlatan, yaşanılası medeniyetler kuran bir yolculuk... Hüznün silindiği,  kalplerde sevinç çiçeklerinin açtığı, düşmanlığın, riyakarlığın, kin ve hasetin eridiği, sabrın, cesaretin, umudun aşka geldiği bir yolculuk...Bu sonsuzluk kervanındaki en kutlu yolculuk!..

 

          Yolumuz çetin, yükümüz ağır, azığımız kanaat, özümüz samimiyet, ruhumuz dingin,  başımız sevdalı, hayallerimiz gökkuşağı, gönlümüz vefalı...En değerli hazinemiz safiyane, pir ü pak öğrencilerimiz!

 

          Sizin için asırlardır yollardayız, sonsuza kadar da başınız dik, gönlünüz ferah, gözleriniz mutlu yaşamanız için yanıbaşınızda olacağız.

 

          Dikenli bahçelerde gül yetiştirmek, çorak topraklarda ırmak olmak, kayalıklara kök salmak, düşmanlığı yaymak isteyen yüzlere umudu haykırmak, ayrılıkları körükleyenlere kardeşliği göstermek, yeryüzünü yaşanır kılmak için çabalıyoruz.

 

          Yüzlerin buz dağında üşümenizi değil,  tebessümün sıcaklığında ısınmanızı istiyoruz. ilkbaharlarda rengarenk açmanızı, yazın kucağında pişmenizi, olgunlaşmanızı diliyoruz. Karmakarışık hale düştüğünüzde çıkış yollarınızı bulmanızı, en umutsuz anlarda bile ufuklardan süzülen umut ışığını görmenizi, bilginin sonsuz derinliğinde yol almanızı  diliyoruz. Gözleriniz nemlense, ayağınız tökezlese içimiz yanar, içimiz kanar, yüreğimiz burkulur.

 

           Asırlardır imbik imbik süzülenleri, geleceği inşa etmek için gürül gürül akıtmak istiyoruz. Hz. Ali’nin yiğitliğini, Hz Eyüp’ün sabrını, Yunus’un hoşgörüsünü, Mevlana’nın aşkını, Fatih’in cesaretini dağıtıyoruz.

 

           Karanlık zamanlara ışığız, çökmüş omuzlara cesaret, kurumuş gönüllere aşkız. Çölleri yeşertmek için suyuz, dağları delmek için Ferhat’ız. Mecnun’un gönlündeki sabır, Kerem’in gönlündeki ateş, bülbülün dilindeki şarkıyız.

 

          Hiç yorulmadan, hiç bıkmadan gönlümüzdeki sevdayı dağıtırız. Sevdamız dağıttıkça çoğalır, yetimin başını okşayan bir el olur, umudunu yitirene hayat, ayağı takılana destek, yüreği kabarana sevinç olur. Bazen bir kuşun kanadında, bir ressamın fırçasında, bir mimarın dosyasında; bazen de bir çiçeğin özünde, bir aşığın sazında, bir şiirin mısrasındadır.  

 

          Öğretirken öğreniyoruz, azken çoğalıyoruz. Çoğaldıkça paylaşıyoruz, paylaştıkça büyüyoruz, büyüdükçe güçleniyoruz. Güçlendikçe yaşamı anlamaya, anlatmaya çalışıyoruz. Gözleri ışıl ışıl, yüreği mangal gibi hayatının ilkbaharına adım atan, üllkemizi nesiller boyu yüceltecek, cesur, heyacanlı, gözüpek öğrencilerimizle ömür tarlalarında yeşererek  masmavi hayatları kucaklıyoruz.

 

          Biz öğretmeniz!... Adımız yok, tahtımız yok, tacımız yok...Ömrümüz adanmış, bağrımız yanık, yolculuğumuz sonsuza kadar...

Bu yazı toplam 65653 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Nurettin Atıcı / 23 Kasım 2018 Cuma 20:05
Kaleminize yüreğinize sağlık
Kaleminize, yüreğinize sağlık
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0097
Güneydoğu Haber