Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
18 Ağustos 2017 Cuma 11:10
Gündeme Dair Aforizmalar 4

Neydi yahu... Ha.. Şöyle bi şi sanki.. "Zalimin en büyük zaferi, seni de zalim yapmaktır.." Bu zaferi tattırma zinhar.. İstikameti bozma.. Ne gelirse Hakk'tan bil.. veilarabbikefergab...

...

Aşk ve Bilim... :) 

Güzin Abla Kendini Aşmış :)
................................................ 
İzmir'den M.T. soruyor:


Ben 38 yaşında, kimya öğretmeni bir genç bayanım. Üç ay kadar önce kısmetim açıldı ve iyi niyetli bir gençle tanıştım. Geçen hafta da nişanlandık. Mutluluktan uçuyordum ki dün laboratuarda korkunç bir şey keşfettim. Nişanlımın bana aldığı yüzüğü denemek için civaya attım ve maalesef yüzdü. Halbuki saf altının özgül ağırlığı civanınkinden fazla, batması gerekirdi. Demek bana aldığı yüzük saf altın değil, öyleyse sevgisi de saf olamaz. Şimdi ben bu civayı nişanlımın yemeğine koyup bu işi bitirmeyi düşünüyorum, ne dersiniz?

Güzin Ablanın Cevabı:


Arşimet'in hayatına her yönüyle vakıf olduğunuz anlaşılıyor. Yalnız yüzey gerilimini hesaba katmamışsınız, civanın yüzey gerilimi suyunkinden çok daha fazladır, böylece kendinden ağır cisimleri de kaldırabilir, çünkü o cisim batarken ortaya çıkartacağı yüzey için harcaması gereken enerji, kendi potansiyel enerjisinden fazla olabilir. Ayrıca civanın saf olmama ihtimali de var, o yüzden ani kararlar vermeyin derim.  :) (Kaynak: Gulcan Düzgün)

...

Ne mi düşünüyorum: Yeni nesilleri totaliter ideallerin baskısı altında öğütmek, ezmek, feda etmek yerine kendi bireyselliklerini yaşamaya ve illa bir şey kurtaracaklarsa beceri ve bilgilerini artırarak rekabet sürecinde kendilerini kurtarmaya yönlendirmek çok daha akılcı sanki. Bu tür bir yönlendirme, "yüksek kavramlari istismar etmekten gayri bir vasfi olmayan kötü ve vasıfsız tiplerin iyi ve nitelikli, kaliteli insanları kovmasını" da önler.

...

Bugün, bir iyilik yapmak için son fırsatın olabilir hagia.. Sadece bir iyilik.. Dedikodu ve gıybet yapılmasa da olur.. Netekim..

...

Güzel bir sözü söyleyeni beğenmedin mi hagia.. Sözü al.. söyleyeni bırak.. Sana ne söyleyenden.. Sana ne...

...

Elbette ki "tek sesliyim".. 40 yıldır hep tek ses çıkar benden.. Kendimce hak bildiğimi dillendiririm.. Ha.. Hak bildiklerim zamanla, deneyimle değişebiliyor tamam.. O zaman da nasuh tevbe edüp yeni/yine hak bildiğimi tekten seslendiririm.. Her şey akarken.. Su, tarih, yıldız, insan ve fikir akarken.. Ben "bakar" mıyım arkadaş.. Ataların dininin ve dün söylediklerimin mahkumumuyum.. Elbette yeni/yine hakkın sesiyim.. Her an yeniden yenilenen/yinelenen hakkın.. "La ilahe" nin.. Değişmezim sadece budur.. Bedelü neyse öderük.. Neteküm..

...

Gardrop muhalefetçilerine Soner Yalçın'dan tokat gibi cevap... "Bir genç gıda mühendisi:

Adı Kübra Ağca.
TRT'de düzenlenen “Bir Fikrin mi Var” isimli yarışmada “organik hoşaf” projesiyle finale kalması sosyal medyada infial yarattı!
Genç Kübra'nın hoşaf üretim projesi, pastörize etmeden raf ömrünü uzatmaktı.
Eğer…
Kübra Ağca, katkı maddesiz raf ömrü uzun doğal bir içecek buldu ise, bu büyük buluştur. Diğer yarışmacıların hakkını yemek istemem ama yapım şirketinin açıklaması doğru ise Kübra'nın hakkı birinciliktir.
Bakınız…
Sırf başörtülü olduğu için bir genç bilim insanına saldırı doğru değildir.
Niye böyle gerici bir noktaya savrulduk biz? Meselenin özünü kaçırıyoruz. Küresel şirketlerin katkı maddelerle insanlığı ölüme sürüklediğini görmüyor musunuz?"

...

Her an hazır olmalı insan.. Hayata da.. Ölüme de..

Bu yazı toplam 111285 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0099
Güneydoğu Haber