Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
19 Haziran 2017 Pazartesi 12:35
Gündeme Dair Aforizmalar 2

İnsan, göbekli ve yeme/içme düşkünü olmamalı hagia.. Müslüman ise zinhar göbekli ve yeme/içme müptelası olmamalı.. Biraz kendine saygın olsun yahu..

...

 

Kitap önerim: Gerçek (Emile Zola).. "Onlar, refah içinde yaşamak için bilgiye hiç ihtiyaç duymamışlardı ki bilime ve öğretmene saygı duysunlar.."

...

 

Film önerim: Şorayayı Taşlamak... Tematik replik: "Masumiyet nasıl ispat edilebilir ki?"

...

 

28 Şubat sürecinde bir meslektaşımın söylediklerine cevaben Senatoda sarfettiğim bir cümlem: "Ne yani... Ülkemizin içinden geçtiği bitmek tükenmek bilmez hassas şartlar nedeniyle hak ve doğru bildiklerimizi de söylemeyelim mi?".. Şimdi de aynı şartlarda olsam aynı cümleyi aynı inanç ve duruşla söyleme gereği duyar mıydım bilemiyorum..

...

 

Aynen.. en büyük tehdit FETÖ.. George Orwell'i, Hayvan Çiftliği'ni, Napolyon'la Snowball'u hatırlayan var mı?.. Yok mu?.. Peki 1984'ü.. Yine mi yok.. Tamam o zaman.. en büyük tehdit FETÖ.. Tavuk muymuş?... Neyse.. Ne diyorduk.. FETÖdür FETÖ..

...

 

Yahu.. Şu soyut ve kollektif "biz ve dava" kavramları var ya, halı gibi.. ne ka pislik varsa hepsini altına süpür..

...

 

Düşmanların ne ka zalim ve agresif, dostların ise ne ka aciz ve kayıtsız olduğunu farkettiğinde iman ediyor insan Rabbine en çok.. Yahu.. Öyleyse.. Bu, Rahmani bi kombin sanki... "Zalim/agresif düşman - Aciz/kayıtsız dost" kombini işte canım.. Rahmani sanki..

...

 

Yöntem gözlemi: Küresel Güç.. Her yolu deniyor.. Hukuku ayaklar altına alıyor.. kamuoyu tepkisini izliyor.. çoksa.. ara çözüm üretiyor. Onu bunu suçluyor.. köpekler her taraftan havlamaya başlıyor tek hamlede.. Dikkat dağıtmaya çalışıyor.. doğruları her an yeniden yazıp pompalıyor.. Zihinleri, ruhları, kalpleri iğfal ediyor.. tutmadı mı.. geçici olarak geri adım atıyor.. Lakin amacından asla vazgeçmiyor.. Senaryo sürekli sahnede netekim.. Sen izlemekten bıkıncaya, kanıksayıncaya ka, kanırta kanırta da sahnede kalacak.. Hayatın değişkenliğine, kayıtsızlığa, unutkanlığa ve ölüme oynanıyor kumar.. Blöf, blöf içinde.. Olasılıksızlar, olasılıklaştırılıyor.. En küçük gafletinde karabasan gibi abanacak üstüne.. Uyanık ol hagia.. Felak ve Nas surelerini çok dikkatli oku..

...

 

İnsanların hızla ikiyüzlülüğe hatta çokyüzlülüğe hatta yüzsüzlüğe, maske kültürüne, anonimliğe, konformizme, sessizliğe sürüklendiğinin farkında mısınız?.. değil misiniz.. Ok.. Sorun yok o zaman..

...

 

Kuantum ile farkındalık seminerlerine katılacağına Finansal Ekonomi Politik ile farkındalık seminerlerimize katıl.. Dünyada ve Türkiye'de, ekonomide ve politikada neler olup bittiğini analiz ve öngörme becerisi kazan.. Şirketlere, gruplara ve sivil toplum kuruluşlarına özel programımız vardır. (Önkayıt için "guvela16@gmail.com" eposta adresine kimlik ve iletişim bilgilerinizi iletin lütfen.)

 

Bu yazı toplam 9473 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0103
Güneydoğu Haber