Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
Prof.Dr.Enver Alper Güvel
06 Haziran 2017 Salı 09:49
Gündeme Dair Aforizmalar 1

Göklerden gelen bir karar filan yok hagia.. Devirler kapanır devirler açılır.. Soyutlar devri tükendi.. Yeryüzünün, somut kuralları işliyor.. Alınlar secdeye.. Gaia'ya hürmet.. "La ilahe" zamanı.. Her şeyi inkar.. Her şeyi red..

 

...

 

Elbette ki Suudi Arabistan, BAE, Yemen, Libya.. ve.. hassaten Maldivler.. "Bakara Nazara Katara" devri bitsin artık.. Dünyayı bir kez olsun doğru ve akılcı okuma zamanı hagia.. Akıl ve hesap zamanı... Bak soru şu: "Kendi katarına hayrı olmayanın kime ne hayrı olabilir ki.."

 

...

 

Katar mı.. Valla gördüğüm kadarıyla bakarı çok.. :)

 

...

 

Aşırı düşünme öldürür... müş.. Her şey üzerine düşünmek de tuzak.. Zihinsel tuzaklara düşme..

 

...

 

Yahu.. Hiç Suud hanedanı prenslerinin ve kraliyet ailesinin himayesinde VIP statüsünde Hac ya da Umre yaptığımı hatırlayamıyorum.. Suud hanedanının bana hediye verdiğini de.. Yapanların ve hediye alanların Suud düşmanlığını da zinhar anlayamıyorum .. Mekke ve Medine hadimi koskoca Suud hanedanı hata yapacak değil heral.. Mısır vakasında söyledikleri ve durdukları yere geldik. Bi du bakim n'olcak.. İzlemeye devam..

 

...

 

Uluslararası politik ve ekonomik ilişkilerin yerel esnaf jargonuyla yorumlarını izlemek çok eğlenceli.. :) .. Ne versen yiyor bunlar yahu.. ;).. Hakikat şu hagia.. Adamın fayda/maliyet hesabına uymamışsın .. O da hesabın gereğini yapmış.. Buradan ucuz kahramanlık efsanesi türetmeye çabalamanın manası yok..

 

...

 

Sözün gücü: "Zekâsız sevgi olamaz köleliği yaratır; sevgisiz zekâ olamaz diktatörlüğü yaratır." (Krishnamurti).. Her kim ki aklı küçümser, itaati ve teslimiyeti ve cehaleti yüceltir, maksadı sadece köleleştirmedir; firavunluktur..

 

...

 

Çünkiii.. Bilim.. İslami değil insani bir olgudur.. Müslüman olan ve Türkiye’de edindiği bilimsel birikimle USA'da yer edinen Aziz Sancar da bir "bilim müslümanı" olarak değil "bilim insanı" olarak Nobel Ödülü almıştır.. Velhasıl.. Müslüman olmak "bilim insanı" olmaya engel değildir... Hristiyan ve Yahudi veya Hindu olmak da.. Etnik köken de.. Akıl ve yöntem meselesidir bu.. Bilim, akıl ve yöntem meselesini getirip getirip İslam ve İslam dünyası ile ilintilendirmenin bir rasyoneli de yoktur..

 

...

 

Ne olmuş günahkarsan.. İnsan olduğundandır.. Tevbe et.. Geçer.. Bak şöyle.. Lailaheillaentesübhanekeinniküntüminezzaliminestağfirukeveetubuileyk..

 

...

 

Dava ve dava adamı diyorlar ya.. Kahramanlaştırmalar, misyonlar filan.. Seçkinlik pompalamaları.. Boş işler bunlar yahu.. Çok abartı.. beyin yıkama gibi.. İnsan doğasına, fıtrata aykırı.. Oysa "benim gibi küçük insanların bir çay ocağındaki tabureler üstünde küçük sohbetleri, muhabbeti ve bardak dolusu dumanı tüten sıcacık çay"... Yeryüzünde hafif adımlarla, mütebessim ve sükunetle yürümek.. paha biçilmez..

Bu yazı toplam 9158 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0137
Güneydoğu Haber