Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Engelli baba, 35 yıldır kuş yemi satarak 3 kızının eğitimini karşıladı
20 Haziran 2020 / 19:18
Engelli baba, 35 yıldır kuş yemi satarak 3 kızının eğitimini karşıladı
ADANA'da 2 yaşındayken geçirdiği çocuk felci nedeniyle sakat kalan engelli Emrullah Maksom (60), 35 yıldır kent merkezindeki Atatürk Parkı'nda kuş yemi satarak 3 kızını da okutup, 2'sini öğretmen diğerinin de hemşire olmasını sağladı.

 2 yaşındayken geçirdiği çocuk felci nedeniyle sakat kalan engelli Emrullah Maksom (60), 35 yıldır kent merkezindeki Atatürk Parkı'nda kuş yemi satarak 3 kızını da okutup, 2'sini öğretmen diğerinin de hemşire olmasını sağladı.

Henüz 2 yaşındayken çocuk felci nedeniyle 2 bacağını kaybeden Emrullah Maksom, kendisi gibi engelli olan Meral Maksom (54) ile evlendi. Bu evlilikten 3 kızı olan Maksom, geçimini Atatürk Caddesi'ndeki Atatürk Parkı'nda güvercin yemi satarak sağlamaya başladı. 35 yıldır bu şekilde çalıştığını söyleyen Maksom, "Kazancımla ailemin tüm ihtiyaçlarını karşıladım. 3 kızım var, onları okuttum. 1'i hemşire 2'si öğretmen oldu şu anda devlet memuru olarak görev yapıyorlar. Yarın babalar günü. Buradan tüm babaların gününü kutluyorum. Kızlarım da kendilerini nasıl yetiştirdiğimi biliyorlar. Bana sürekli teşekkür ederler, beni hiç üzmediler. Bu yıl bana hediye olarak pijama takımı almışlar" dedi.

Kaynak: DHA
Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0044
Güneydoğu Haber