Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
 Adana'da kaçak mülteci operasyonları
23 Nisan 2018 / 16:59
Adana'da kaçak mülteci operasyonları
Adana’da yasa dışı yollarla ülkeye giriş yapan 692 yabancı şahıs yakalandı

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yabancılar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yol izin belgesiz ve kayıtsız yabancı uyruklu şahıslara seyahat imkanı sağlayan 144 gerçek, 28 tüzel kişiye adli ve idari işlem yapıldı. Son 6 ayda yapılan çalışmalarda Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan 692 yabancı şahıs yakalandı. Sahte belgeler düzenlediği tespit edilen F.H. isimli şahıs ise tutuklandı.


Adana İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yabancılar Şube Müdürlüğü koordinesinde, şehirlerarası otobüs terminali, tren garı ve çevresi, Yüreğir Otogarı, Şakirpaşa Havalimanı’nda ve halkın yoğun olduğu noktalarda son 6 ay içerisinde gerçekleşen çalışmalarda 42 bin 98 yabancı uyruklu şahıs kontrol edilirken, yol izin belgesiz ve kayıtsız yabancı uyruklu şahıslara seyahat imkanı sağlayan 144 gerçek kişi ve 28 tüzel kişiye adli ve idari işlem yapıldığı bildirildi. 

Adana Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: 
"Çalışmalar kapsamında Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yaptığı anlaşılan 692 yabancı şahsın yakalandığı, haklarında yapılan adli ve idari işlemler yapılarak ilgili mercilere teslim edilmiştir. Kontrol edilen yabancılardan Adana dışında kayıtlı olup Yol İzin Belgeleri olmayan 7 bin 992 Geçici Koruma Sahibi yabancı uyruklu şahıs tespit edilerek ikamet illerine dönmeleri için gerekli tebligatlar yapılarak bağlı bulundukları İl Göç İdaresi Müdürlüklerine bildirilmiştir. Kayıtsız olduğu tespit edilen 4 bin 414 Suriye uyruklu şahıs yakalanarak kimlik tespitleri ve kayıtları yapılarak ilgili mercilere teslim edilmiştir." 

Ayrıca yapılan denetim ve kontrollerde, ele geçirilen sahte geçici koruma kimliği, yol izin belgesi ve pasaportları düzenleyen şahıslar üzerinde yapılan çalışmalarda, F.H. isimli şahıs yakalandı. Şahsın belgeleri düzenlediği ve para karşılığı sattığı tespit edildi. Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan F.H. sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.
Bu haber toplam 387 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0047
Güneydoğu Haber