Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
9 eski komiser yardımcısının FETÖ'den yargılanmasına devam
22 Haziran 2020 / 21:28
9 eski komiser yardımcısının FETÖ'den yargılanmasına devam
Adana'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, 2010'da yapılan Polislikten Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavı sorularını, örgütün mahrem imamlarından aldığı iddia edilen eski komiser yardımcısı tutuksuz 9 sanık hakkında açılan davanın duruşması görü
Adana'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, 2010'da yapılan Polislikten Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavı sorularını, örgütün mahrem imamlarından aldığı iddia edilen eski komiser yardımcısı tutuksuz 9 sanık hakkında açılan davanın duruşması görüldü.
 
13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.
 
Hakkındaki iddialar hatırlatılarak savunması alınan sanık D.E. FETÖ/PDY üyesi olmadığını ve tanık beyanlarını kabul etmediğini öne sürdü.
 
FETÖ/PDY'nin mahrem emniyet yapılanmasında yer almadığını savunan sanık D.E, "Komiser yardımcılığı sınav sorularını kimseden almadım. ByLock programını yüklemedim ve kullanmadım. Örgütsel bir konumum yoktur, beraatime karar verilmesini talep ederim." dedi.
 
Diğer sanıklar da FETÖ/PDY üyesi olmadıklarını ileri sürerek beraatlerini istedi.
 
Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaanın hazır edilmesi için dava dosyasının taraflarına tevdi edilmesi ve sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verilmesi yönünde görüş sundu.
 
Mahkeme heyeti de sanıkların mevcut hallerinin devamına ve esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın iddia makamına gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.
Kaynak: AA
Kaynak: Sondakika
 
Bu haber toplam 1,068 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0047
Güneydoğu Haber